slideshow
slideshow
slideshow
slideshow
slideshow
slideshow
slideshow
slideshow
slideshow
slideshow

Model TGX pro dálkovou dopravu


Vůz řady MAN TGX získal několik prestižních ocenění, včetně "Truck of the Year 2008" stanovuje nové standardy v oblasti dopravy a účinnosti pro velkou vzdálenost. Přesně přizpůsobený požadavkům dálkové dopravy je nový dálkový tahač EfficientLine.

Nový tahač TGX EfficientLine

Maximální úspora paliva s minimálními emisemi CO2 a rozsáhlá standardní výbava charakterizuje nový tahač 4x2 s 400 až 480 HP.

Výhody:

Úspora paliva až 3 litry nafty na 100 kilometrů, na dlouhé vzdálenosti bez technicky náročných opatření. Tahač EfficientLine je navržený pro optimální aerodynamiku, proto jsou nutné horní a boční kryty za kabinou, zakázány jsou vnější pneumatické houkačky a vyčnívající předměty, maximální rychlost je omezena na 85 km/h. Management tlaku vzduchu, denní svícení a intardér nové generace šetří energií. Součástí balíčku je školení řidičů k plnému využití nové techniky.

  Model TGX pro dálkovou dopravu  Model TGX pro dálkovou dopravu  Model TGX pro dálkovou dopravu  Model TGX pro dálkovou dopravu  Model TGX pro dálkovou dopravu  Model TGX pro dálkovou dopravu

Hospodárnost díky výborné aerodynamice

O 4% lepší součinitel odporu vzduchu (Cw) a odlehčená konstrukce vozidla vedou ke snížení spotřeby paliva a snížení hlučnosti na silnici o 30 % ve srovnání s předchozím modelem TGA.

Bezpečnost díky asistenčním systémům řidiče.

  • Elektronický stabilizační program (ESP) - zčásti v sériové výbavě
  • Tempomat se sledováním vzdálenosti (ACC)
  • Protiblokovací brzdový systém (ABS)
  • Lane Guard System (LGS), brzdový asistent a aktivní stabilizace náklonu (CDC) zajišťují vyšší bezpečnost a chrání tak řidiče i přepravovaný materiál.

Certifikát EEV založený na technologii SCR

Bezplatný průjezd v zónách s náročným standartem EEV pro motory od 320 do 480 HP - včetně nejvýkonnějšího vozu v Evropě - MAN V8 s 680 HP, nyní také s technologií EEV

Kabina XLKabina XLXKabina XXL