Model TGX pro dálkovou dopravu


Vůz řady MAN TGX získal několik prestižních ocenění, včetně "Truck of the Year 2008" stanovuje nové standardy v oblasti dopravy a účinnosti pro velkou vzdálenost. Přesně přizpůsobený požadavkům dálkové dopravy je nový dálkový tahač EfficientLine.

Nový tahač TGX EfficientLine

Maximální úspora paliva s minimálními emisemi CO2 a rozsáhlá standardní výbava charakterizuje nový tahač 4x2 s 400 až 480 HP.

Výhody:

Úspora paliva až 3 litry nafty na 100 kilometrů, na dlouhé vzdálenosti bez technicky náročných opatření. Tahač EfficientLine je navržený pro optimální aerodynamiku, proto jsou nutné horní a boční kryty za kabinou, zakázány jsou vnější pneumatické houkačky a vyčnívající předměty, maximální rychlost je omezena na 85 km/h. Management tlaku vzduchu, denní svícení a intardér nové generace šetří energií. Součástí balíčku je školení řidičů k plnému využití nové techniky.

Hospodárnost díky výborné aerodynamice

O 4% lepší součinitel odporu vzduchu (Cw) a odlehčená konstrukce vozidla vedou ke snížení spotřeby paliva a snížení hlučnosti na silnici o 30 % ve srovnání s předchozím modelem TGA.

Bezpečnost díky asistenčním systémům řidiče.

  • Elektronický stabilizační program (ESP) - zčásti v sériové výbavě
  • Tempomat se sledováním vzdálenosti (ACC)
  • Protiblokovací brzdový systém (ABS)
  • Lane Guard System (LGS), brzdový asistent a aktivní stabilizace náklonu (CDC) zajišťují vyšší bezpečnost a chrání tak řidiče i přepravovaný materiál.

Certifikát EEV založený na technologii SCR

Bezplatný průjezd v zónách s náročným standartem EEV pro motory od 320 do 480 HP - včetně nejvýkonnějšího vozu v Evropě - MAN V8 s 680 HP, nyní také s technologií EEV